Публикувано на 2013/5/13 14:08:11 942 прочита

Приключи регатата "Черноморец Бургас" 2013

Приключи регатата "Черноморец Бургас" 2013


В изборният ден – неделя 12 май, приключи бургаската регата "Черноморец Бургас" 2013, която се състоя този уикенд на 11 и 12 май.
Регата се проведе за пети пореден път, като в състезанието участваха общо 64 гонки в осем класа – по осем гонки в клас.



Събитието бе организирано с подкрепата на Община Бургас от ЯК "Черноморец Бургас" и бургаското ветроходство, а бургазлии можеха да го наблюдават от терасата пред Морското казино.
_MSC_CLICK_TO_OPEN_IMAGE

След оспорвана битка във всички класове, бяха излъчени 32-ма победителя и три специални приза - Приз "Димитър Наумов" бе връчен на Александър Ялъмов от ЯК "Черноморец" в клас Оптимист (най-добре представител на бургаските отбори). Приз "Стоян Петков" получи Виляна Димитрова от ЯК "Порт Варна" в клас Оптимист (най-добрият състезател от северното черноморие). Приз "Стефан Бончев" получи Христо Жеглев от ОМК Несебър в клас Оптимист (Победител в Общото класиране на клас Оптимист).



Ето всички победители в регатата "Черноморец – Бургас" 2013:

Клас Оптимист – момичета младша възраст:
1. BUL 213 КАТРИН СЪБЕВА ЧЕРНОМОРЕЦ БС
2. BUL 464 КАЛИНА МАРИНОВА БРИЗ ВАРНА
3. BUL 420 ДИМАНА СТОЙЧЕВА БРИЗ ВАРНА

Клас Оптимист – момичета старша възраст:
1. BUL 206 МАРИНА ДИМИТРОВА ЧЕРНОМОРЕЦ БС
2. BUL 700 ВИЛИЯНА ДИМИТРОВА ПОРТ ВАРНА
3. BUL 245 НИКОЛЕТА ПЕТКОВА ОМК НЕСЕБЪР 2000

Клас Оптимист – момчета младша възраст:
1. BUL 223 СИМЕОН КОБАРЕЛОВ ЧЕРНОМОРЕЦ БС
2. BUL 92 КЛЕМЕНТ СЪРЪСТОВ ПОРТ БУРГАС
3. BUL 247 ВЕСЕЛИН ЙОВЧЕВ ОМК НЕСЕБЪР 2000

Клас Оптимист – момчета старша възраст:
1. BUL 243 ХРИСТО ЖЕГЛЕВ ОМК НЕСЕБЪР 2000
2. BUL 240 ДИМИТЪР ВАНГЕЛОВ ОМК НЕСЕБЪР 2000
3. BUL 241 ГЕОРГИ МАКСИМОВ ОМК НЕСЕБЪР 2000

Клас 470:
1. BUL 243 МАРКОВА-ИЛИЕВА ОМК НЕСЕБЪР 2000
2. BUL 707 ТОДОРОВ-АНГЕЛОВ ПОРТ ВАРНА
3. BUL 706 ШАНТАНОВ-ОБРЕТЕНОВ ПОРТ ВАРНА

Клас 420:
1. GER 49239 КОБАРЕЛОВ-КОБАРЕЛОВА ЧЕРНОМОРЕЦ БС
2. BUL 51306 ДАНЧЕВА-ПЕТРОВА ПОРТ ВАРНА
3. GBR 45170 ИВАНОВ-КАЛОЯНОВА ЧЕРНОМОРЕЦ БС

Клас Кадет:
1. 2 ТЕНЕВ- ДОЙЧЕВА ЧЕРНОМОРЕЦ БС
2. BU 3 ДЖИНГОВ-ДЕЛЯКОВ ЦИКЛОН ПМ
3. В U ПОПОВ-ЛАШКОВ ЧЕРНОМОРЕЦ БС

Клас Фин – мъже:
1. BUL 8 АНАСТАС ПЕТРОВ ОМК НЕСЕБЪР 2000
2. BUL 77 СТОИЛ СТОИЛОВ ЯСК НЕСЕБЪР 2009
3. BUL 855 АТАНАС КОБАРЕЛОВ ЧЕРНОМОРЕЦ БС

Клас Фин – младежи:
1. 88 ДАН ГАЙДАРОВ ЧЕРНОМОРЕЦ БС
2. BUL 6 ЦАЛО ЦАЛОВ БРИЗ ВАРНА
3. 21 ГЕОРГ МАРКОВ ЧЕРНОМОРЕЦ БС

Клас Лазер стандарт:
1.BUL 186414 ХРИСТО АНДРЕЕВ ОМК НЕСЕБЪР 2000
2. 165273 ЗЛАТКО АТАНАСОВ ОМК НЕСЕБЪР 2000
3. 81580 СТЕФАН РАЕВ ЦСЯК

Клас Лазерт 4.7:
1. 180278 СТЕФАНИ МУЗАКОВА ЦИКЛОН ПМ
2. BUL184777 МАРИЕЛА НИКОЛОВА БРИЗ ВАРНА


Наградите бяха връчени от Президента на ветроходната федерация и член на изпълнителния съвет на БОК Валентин Николов, Изпълнителният директор на Пристанище Бургас Диян Димов и Президента на ЯК "Черноморец Бургас" Атанас Кобарелов.


Вижте видео от регатата:





     Рейтинг: 0.00 (0 гласа) Гласувай!